“Ailəliklə kitabxanaya” layihəsi çərçivəsində Azərbaycan Milli Kitabxanasında tədbir keçiriləcəkdir
Azərbaycan Respublikasının Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi, Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət Nazirliyi və Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Bilik Fondunun birgə təşkilatçılığı ilə cəmiyyətin diqqətinin mütaliəyə cəlb olunması, ailədə mütaliə ənənəsinin təbliği və asudə vaxtın mənalı, səmərəli və düzgün nizamlanması məqsədilə “Ailəliklə kitabxanaya” layihəsinə start verilib.
Kitabların və kitabxanaların ailənin bir məkanda birləşməsində aparıcı qüvvələrdən biri kimi çıxış etdiyini nəzərə alaraq, kitabxanaların nəzdində “Ailə Klub”larının yaradılması nəzərdə tutulur.
Bu məqsədlə 15 noyabr 2018-ci il tarixində saat 16:00-da M.F.Axundov adına Azərbaycan Milli Kitabxanasında aidiyyatı dövlət qurumlarının nümayəndələrinin iştirakı ilə tədbir keçiriləcəkdir.
Tədbirin əhəmiyyətini nəzərə alaraq, daha geniş şəkildə işıqlandırılması üçün KİV nümayəndələrini fəal əməkdaşlığa dəvət edirik.

“Engaging families in Public Libraries”
Libraries offer welcoming spaces for families to build relationships, social networks, and parent-child relationships.
The jointly project of the State Committee for Family, Women and Children Affairs, the Ministry of Culture, the Knowledge Foundation under the President of the Republic of Azerbaijan focused on engaging families in public libraries had been launched in the end of this year. This project highlights the important roles libraries can play for families as learning spaces.
Also it is planned to create the Family Clubs to develop and institutionalize a family friendly environment.
The presentation of the project will be will be held at the National Library of Azerbaijan named after M.F.Akhundov on November 15, 2018 at 16:00.