On milyonuncu Azərbaycan Respublikası vətəndaşının doğulması münasibəti ilə tədbirlər keçirilib
On milyonuncu Azərbaycan Respublikası vətəndaşının doğulması münasibəti ilə Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin nəzdində fəaliyyət göstərən Şüvəlan, Zərdab, Saatlı, Sabirabad, Qəbələ, Zaqatala, İsmayıllı, Ağdam, Göygöl, Hacıqabul və Goranboy Uşaq və Ailələrə Dəstək mərkəzləri silsilə tədbirlər həyata keçirirlər.
Goranboy rayonu 1 saylı tam orta məktəbdə, Sabirabad 1 saylı uşaq baxçasında və Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzlərində “Ailənin qurulması, qorunması və ailə dəyərləri” mövzusunda maarifləndirmə tədbirləri keçirilib. Ağdam Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzi 10 000 000-cu vətəndaşın şərəfinə ağacəkmə aksiyası keçirib və rayonun Bayraq Meydanı ərazisində, İmamqulubəyli yüksəkliyində yüz ədəd ağac əkilib.
Tədbirlərdə qeyd edilib ki, ailə kiçik dövlətdir. Sədaqət, məhəbbət, birlik, zəhmətkeşlik kimi məfhumlar Azərbaycan ailəsinin bünövrəsini təşkil edir. Çıxış edənlər Ulu Öndərin sözlərini yada salıblar: “Hər bir kəsin arzusu ailə qurmaq və ailə sahibi olmaq, uşaq dünyaya gətirmək, uşaq atası və uşaq anası olmaqdır. Bundan böyük xoşbəxtlik yoxdur.”

Events were held to mark the birth of tens of millions of citizens of the Republic of Azerbaijan
Shuvalan, Zardab, Saatli, Sabirabad, Gabala, Zagatala, Ismayilli, Aghdam, Goygol, Hajigabul and Goranboy Support Centers under the State Committee for Family, Women and Children Affairs was held events on the Birth of Ten Million Citizens of the Republic of Azerbaijan.
In Goranboy District Secondary School №1, Sabirabad Kindergarten №1 and Child and Family Support Centers, there were held educational events on “Family Building, Protection and Family Values”. Aghdam Child and Family Support Center held plant trees action in honor of 10,000,000 citizens and planted hundreds of trees in Imamgulubeyli Heights in the Flag Square of the district.
It was noted at the events that the family is a small state. Such concepts as fidelity, love, unity, hard work are the foundation of the Azerbaijani family. Speakers recalled the words of the Great Leader: “Everybody's dream is to get married and to have a family, to have a baby, to be a father and a mother of the child. There is no greater happiness than that. ”