12 aprel 2021-ci il tarixində Qəbələ Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzinin (UADM) və Qəbələ rayon İcra Hakimiyyətinin birgə  təşkilatçılığı ilə “İntihar çıxış yolu deyil” adlı  onlayn görüş keçirilib.
Görüşdə Qəbələ UADM-nin sosial iş üzrə mütəxəssisləri, Qəbələ RİH-in nümayəndəsi Anar Şirinov, rayon İcra Hakimiyyəti yanında uşaqlarla iş üzrə məsləhətçi psixoloq Mələkxanım İsayeva, kənd icma ərazi nümayəndəsi, İsmayıllı UADM-nin psixoloqu Ülkər Məhərrəmova, Gənclər və İdman İdarəsinin rəhbəri Fəxri Soltanov, məktəb müəllimləri və psixoloqları  iştirak edib.
Görüş  zamanı intihar  hallarının  qarşısını almaq  üçün ailə, məktəb, cəmiyyət  və dövlət səviyyəsində məqsədyönlü  tədbirlərin  görülməsindən danışılıb. Müzakirə zamanı intihara cəhd edənlər üçün psixoloji dəstəyin vacibliyi qeyd edilib və bildirilib ki,  psixi pozuntularla bağlı güclü sarsıntı yaşayanlar psixiatr və psixoloqlara vaxtında müraciət etməlidir.
Görüşdə uşaq və gənclərin asudə vaxtının səmərəli  təşkil edilməsinin  önəmi və  onların maraqlandıqları sahələr üzrə məşğuliyyətə cəlb edilməsinin əhəmiyyəti xüsusilə qeyd edilib.

Состоялась онлайн-встреча на тему «Самоубийство - не выход»
12 апреля 2021 года совместно с  Габалинским Центром Поддержки Детей и Семьи и Исполнительной властью Габалинского района организовали онлайн-встречу на тему «Самоубийство - не выход».
На встрече присутствовали социальные работники Габалинского Центра Поддержки Семьи и Детей, представитель Габалинской Исполнительной Власти Анар Ширинов, психолог Мелекханым Исаева, консультант по работе с детьми при Исполнительной Власти, представитель сельской общины, психолог Исмаиллинского центра Улькер Магеррамова, руководитель отдела Молодежи и спорта Фахри Солтанов, а так же школьные учителя и психологи.
В ходе встречи они обсудили необходимость принятия целенаправленных мер на уровне семьи, школы, сообщества для предотвращения самоубийств. В ходе дискуссии была подчеркнута важность психологической поддержки для тех, кто пытался покончить жизнь самоубийством, и было отмечено, что тем, кто переживает тяжелую травму из-за психических расстройств, следует своевременно обращаться к психиатру и психологам.