12 aprel 2021-ci il tarixində Qəbələ Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzinin (UADM) və Qəbələ rayon İcra Hakimiyyətinin birgə  təşkilatçılığı ilə “İntihar çıxış yolu deyil” adlı  onlayn görüş keçirilib.
Görüşdə Qəbələ UADM-nin sosial iş üzrə mütəxəssisləri, Qəbələ RİH-in nümayəndəsi Anar Şirinov, rayon İcra Hakimiyyəti yanında uşaqlarla iş üzrə məsləhətçi psixoloq Mələkxanım İsayeva, kənd icma ərazi nümayəndəsi, İsmayıllı UADM-nin psixoloqu Ülkər Məhərrəmova, Gənclər və İdman İdarəsinin rəhbəri Fəxri Soltanov, məktəb müəllimləri və psixoloqları  iştirak edib.
Görüş  zamanı intihar  hallarının  qarşısını almaq  üçün ailə, məktəb, cəmiyyət  və dövlət səviyyəsində məqsədyönlü  tədbirlərin  görülməsindən danışılıb. Müzakirə zamanı intihara cəhd edənlər üçün psixoloji dəstəyin vacibliyi qeyd edilib və bildirilib ki,  psixi pozuntularla bağlı güclü sarsıntı yaşayanlar psixiatr və psixoloqlara vaxtında müraciət etməlidir.
Görüşdə uşaq və gənclərin asudə vaxtının səmərəli  təşkil edilməsinin  önəmi və  onların maraqlandıqları sahələr üzrə məşğuliyyətə cəlb edilməsinin əhəmiyyəti xüsusilə qeyd edilib.

An online meeting on "Suicide is not the way out" was held
On April 12, 2021, Gabala Child and Family Support Center (UADM) and Executive Power of Galaba Districk jointly organized an online meeting on "Suicide is not the way out."
The meeting was attended by social workers of Gabala UADM, representative of Gabala Executive Power Anar Shirinov, psychologist Malakkhanim Isayeva, consultant on work with children under the Executive Power of the region, rural community representative, psychologist of Ismayilli UADM Ulker Maharramova, head of Youth and Sports Department Fakhri Soltanov , school teachers and psychologists.
During the meeting, they discussed the need to take targeted measures at the family, school, community and state levels to prevent suicides. During the discussion, the importance of psychological support for those who tried to commit suicide was emphasized, and it was stated that those who are experiencing severe trauma due to mental disorders should consult a psychiatrist and psychologists in a timely manner.
The meeting stressed the importance of effective organization of leisure time for children and youth and the involvement of them in activities in their areas of interest.