Sosial işçilər və psixoloqlar üçün peşəkar inkişaf təlimi
Pandemiya və fövqəladə vəziyyətlərdə uşaq hüquqlarının müdafiəsi, onların sosial-psixoloji dəstək xidmətlərinə çıxışının təmin edilməsi, cəmiyyətə reinteqrasiyası istiqamətində fəaliyyətlərin gücləndirilməsi mühüm əhəmiyyətə malikdir. Bununla yanaşı çətin həyat şəraitində, baxımsız və sosial təhlükəli vəziyyətdə olan uşaqlarla işləyən mütəxəssislərin beynəlxalq təcrübə nəzərə alınmaqla bilik və bacarıqlarının artırılması zəruridir.
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi və Beynəlxalq Təhsil üzrə Amerika Şurasının birgə təşkilatçılığı ilə fövqəladə hal, xüsusi vəziyyət və pandemiya şəraitində ölkəmizdə mövcud olan qadın və uşaq sığınacaqlarında çalışan sosial işçilər və psixoloqlar üçün 19-21 aprel, 2021-ci il tarixlərində 3 günlük peşəkar inkişaf təlimi keçiriləcək.
Təlimlər bu sahədə təcrübəli olan peşəkar psixoloq və sosial işçi tərəfindən aparılacaq.
Təlimi uğurla bitirən iştirakçılar Dövlət Komitəsi və Beynəlxalq Təhsil üzrə Amerika Şurası tərəfindən sertifikatla təltif ediləcək.

Professional development training for social workers and psychologists
It is important to protect the rights of children in case of pandemics and emergencies, provide them with access to social and psychological support services, and strengthen efforts to reintegrate them into society. At the same time, taking into account international experience, it is necessary to increase the knowledge and skills of professionals working with children in difficult living conditions, neglected and in socially dangerous situations.
On April 19-21, 2021 with the joint organization of the State Committee on Family, Women and Children Affairs and the American Council on International Education a daily professional development training will be held for social workers and psychologists working in women's and children's shelters in our country in case of emergency, special situation and pandemic.
The training will be conducted by a professional psychologist and social worker experienced in this field.
Participants who successfully complete the training will be awarded a certificate by the State Committee and the American Council on International Education.