Uşaqların yay istirahətinin təmin olunması istiqamətində tədbirlər davam etdirilir
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin nəzdində fəaliyyət göstərən Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzləri (UADM) tərəfindən uşaqların yay istirahəti və asudə vaxtlarının səmərəli təşkili məqsədilə tədbirlər davam etdirilir.
Ötən həftə ərzində uşaqların təbiətin, ekoloji mühitin qorunması ilə bağlı biliklərə yiyələnməsi məqsədilə Ağdam, Hacıqabul, Qəbələ, Saatlı və Şüvəlan UADM tərəfindən gəzinti, ekskursiya, iməcilik və pikniklər təşkil olunub. Uşaqlara ətraf mühitin qorunması, onlarda təbiətə sevgi və qayğı hissinin gücləndirilməsi ilə bağlı faydalı məlumatlar verilib, onları maraqlandıran suallar cavablandırılıb.
Təşkil olunan tədbirlərdə şəhid, qazi və xüsusi qayğıya ehtiyacı olan ailələrdən olan uşaqlar, UADM-lərin sosial işçiləri və “Ailəm” könüllüləri iştirak ediblər.

Measures continue to ensure summer recreation for children
Child and Family Support Centers operating under the State Committee for Family, Women and Children Affairs continue to carry out measures for effective organization of  summer holidays for children.
During last week Child and Family Support Centers of Aghdam, Hajigabul, Gabala, Saatli, and Shuvalan districts organized field trips, community work and picnics to teach children how to protect nature and the environment.
The children were provided with useful information about environmental protection and their questions were answered.
The activities were attended by children of martyrs, war veterans,children in need of special care, as well as social workers of the center and "My Family" volunteers.