Uşaqların yay istirahətinin təmin olunması istiqamətində tədbirlər davam etdirilir
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin nəzdində fəaliyyət göstərən Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzləri (UADM) tərəfindən uşaqların yay istirahəti və asudə vaxtlarının səmərəli təşkili məqsədilə tədbirlər davam etdirilir.
Ötən həftə ərzində uşaqların təbiətin, ekoloji mühitin qorunması ilə bağlı biliklərə yiyələnməsi məqsədilə Ağdam, Hacıqabul, Qəbələ, Saatlı və Şüvəlan UADM tərəfindən gəzinti, ekskursiya, iməcilik və pikniklər təşkil olunub. Uşaqlara ətraf mühitin qorunması, onlarda təbiətə sevgi və qayğı hissinin gücləndirilməsi ilə bağlı faydalı məlumatlar verilib, onları maraqlandıran suallar cavablandırılıb.
Təşkil olunan tədbirlərdə şəhid, qazi və xüsusi qayğıya ehtiyacı olan ailələrdən olan uşaqlar, UADM-lərin sosial işçiləri və “Ailəm” könüllüləri iştirak ediblər.

Продолжаются меры в целях обеспечения летнего досуга детей
Центры поддержки детей и семьи (ЦПР) при Государственном Комитете по Делам Семьи, Женщин и Детей продолжают проводить меры по эффективной организации летнего отдыха  детей.
На прошлой неделе Центры поддержки детей и семьи  Агдамского, Гаджигабульского, Габалинского, Саатлинского и Шуваланского районов организовали экскурсии, общественные работы и пикники, с целью научить детей беречь природу и окружающую среду.
Детям была предоставлена познавательная информация об охране окружающей среды, а также даны ответы на их вопросы.
В мероприятиях приняли участие дети шехидов, участников войны, дети нуждающиеся в особой заботе, а также   социальные работники  центров и волонтеры  "Моя семья".