Bahar Muradova Milli Məclisin plenar iclasında gender bərabərliyi ilə bağlı 2020-ci il üzrə məlumatı təqdim edib
27 dekabr 2021
Dekabrın 27-də Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Bahar Muradova Milli Məclisin 2021-ci il payız sessiyasının plenar iclasında gender bərabərliyinin təmin edilməsi ilə bağlı 2020-ci il üzrə məlumatla çıxış edib.
“Gender bərabərliyinin təminatları haqqında” Qanunun 20-ci maddəsinə əsasən 2020-ci il üzrə fəaliyyətləri əhatə edən məlumat 4 əsas istiqamət üzrə təqdim edilib: Gender bərabərliyinin təmin edilməsilə bağlı dövlət siyasətinin əsas istiqamətləri; Gender bərabərliyinin təmin edilməsində dövlətin üzərinə düşən vəzifələr; Gender bərabərliyinin sahələr üzrə təmin edilməsi; Azərbaycanda gender bərabərliyinin təmin edilməsi sahəsində həyata keçirilməsi zəruri olan tədbirlər.
Məlumat dinlənildikdən sonra müzakirə edilib və səs çoxluğu ilə qəbul edilib.
Azərbaycan Respublikası Qanununun 20-ci maddəsinə əsasən Azərbaycan Respublikası Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin Gender (kişi və qadınların) bərabərliyinin təminatı haqqında  2020-ci il üzrə fəaliyyət M Ə L U M A T I

Г-жа Бахар Мурадова представила доклад об обеспечении гендерного равенства за 2020 год на пленарном заседании Милли Меджлиса
27 декабря 2021
Председатель Государственного Комитета по Делам Семьи, Женщин и Детей Бахар Мурадова выступила с докладом об обеспечении гендерного равенства за 2020 год на пленарном заседании осенней сессии Милли Меджлиса 27 декабря 2021 года.
Согласно статье 20 Закона "О гарантиях гендерного равенства", информация, охватывающая деятельность за 2020-ый  год, была представлена по 4 основным направлениям: основные направления государственной политики по обеспечению гендерного равенства; обязанности государства в обеспечении гендерного равенства; обеспечение гендерного равенства по сферам деятельности; мероприятия, проводимые для обеспечения гендерного равенства в Азербайджане.