Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi “açıq qapı” günləri keçirir
Azərbaycan Respublikasının Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi tərəfindən “açıq qapı” günlərinin keçirilməsi davam edir. Bu günlərin keçirilməsində əsas məqsəd psixoloq, hüquqşünas və sosial işçilərin iştirakı ilə ailələrin maarifləndirilməsi, problemlərin həll olunmasında onlara peşəkar dəstəyin göstərilməsidir.
2 aprel Dünya autizm məlumatlandırma günü ərəfəsində növbəti “açıq qapı” gününün 30 mart 2022-ci il tarixində saat 10:00-13:00 arası Dövlət Komitəsinin regionlarda fəaliyyət göstərən Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzləri, eləcə də Resurs Mərkəzlərində keçirilməsi planlaşdırılır.

The State Committee for Family, Women and Children Affairs holds "open days"
The State Committee for Family, Women and Children Affairs of the Republic of Azerbaijan continues to hold "open days".
The main purpose of these days is to educate families with the participation of psychologists, lawyers and social workers, to provide them with professional support in solving problems.
On the eve of the World Autism Awareness Day on April 2, the next "open door" day is scheduled for March 30, 2022 from 10:00 to 13:00 in the State Committee's Child and Family Support Centers, as well as Resource Centers operating in the regions.