Dövlət Komitəsinin sədri Bahar Muradova Masallı rayonuna səfəri çərçivəsində Qadın Resurs Mərkəzini ziyarət edib
23 iyun 2022
Sədr Mərkəzin kollektivi ilə görüşərək fəaliyyətləri ilə yaxından tanış olub. Həmçinin Mərkəz əməkdaşları tərəfindən qadınların peşəkar bacarıqlarını artırmaq məqsədilə göstərilən xidmətlər, görülən işlər və qarşıda duran vəzifələr barədə məlumat verilib.
Qeyd edək ki, Qadın Resurs Mərkəzlərinin əsas məqsədi qadınların sahibkarlıq bacarıqlarını inkişaf etdirmək və onların əmək bazarında rəqabətliliyini artırmaq, habelə onları səlahiyyətləndirərək qadınların qarşılaşdıqları sosial və iqtisadi çətinliklərin aradan qaldırılmasına dəstək olmaqdır.

Mrs. Bahar Muradova, Chair of the State Committee visited the Women's Resource Center during her visit to Masalli
23 June 2022
The Chair met with the staff of the Center and got acquainted with its activities. She was also informed about the services provided by the Center's staff to improve the professional skills of women, the work done and the tasks ahead.
It should be noted that the main purpose of Women's Resource Centers is to develop women's entrepreneurial skills and increase their competitiveness in the labor market, as well as to support them in overcoming the social and economic difficulties faced by women.