Birlikdə faydalanaq layihəsi davam etdirilir
01 avqust 2022-ci il tarixində saat 12:00-da Komitənin rəsmi facebook səhifəsi üzərindən “Sağlam düşüncə - sağlam cəmiyyət” mövzusunda onlayn görüş keçiriləcək.
Görüşdə mütəxəssis qismində AR Medianın İnkişafı Agentliyinin audiovizual media üzrə eksperti Səbinə Seyidova və Xəzər Universitetinin müəllimi, klinik psixoloq, neyroelm uzmanı Aydan Xasməmmədzadə çıxış edəcəklər.
Qeyd edək ki, görüşün əsas məqsədi son zamanlar intihar hadisələrinin günün ağrılı və aktual mövzularından biri olduğunu nəzərə alaraq, insanların psixoloji sağlamlığının qorunması, özgüvənin artması, internet resurslardan düzgün istifadə edilməsi, uşaqların zərərli informasiyadan qorunması istiqamətində maarifləndirmə işlərinin gücləndirilməsidir.

Состоится онлайн-встреча на тему «Здоровое мышление – здоровое общество»
1 августа 2022 года в 12:00 на официальной странице Комитета в Facebook состоится онлайн- встреча на тему «Здоровое мышление – здоровое общество».
В качестве экспертов на встрече выступят эксперт по аудиовизуальным медиа Сабина Сеидова из Агентства развития медиа и Айдан Хасмамедзаде, преподаватель Университета Хазар, клинический психолог, нейробиолог.
Следует отметить, что основной целью встречи является повышение уверенности в себе, правильное использование интернет-ресурсов, усиление воспитательной работы в направлении защиты детей от вредоносной информации с учетом того, что в последнее время являются одной из болезненных и актуальных тем дня