“Zəfərə Aparan İdeya” adlı layihə müsabiqəsi
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi yeni kreativ ideyaların uşaqların yaradıcı potensialının formalaşmasında müstəsna əhəmiyyətini nəzərə alaraq
“Zəfərə Aparan İdeya” adlı layihə müsabiqəsi həyata keçirir.
Bakı şəhərində təşkil edilən tədbirin davamı olaraq, Respublikamızın ayrı-ayrı regionlarında uşaqların ictimai fəallığının artırılması məqsədilə 8 dekabr 2022-ci il tarixində, Astara, Cəlilabad, Lerik, Masallı və Yardımlı rayonlarından olan uşaqların da iştirakı ilə Lənkəran rayonunda növbəti layihə müsabiqəsinin keçirilməsi nəzərdə tutulur.
Müsabiqədə iştirak etmək üçün yuxarıda qeyd edilən rayonlar üzrə 14-18 yaş qruplarından olan uşaqlar hazırladıqları layihəni 30 noyabr 2022-ci il tarixədək Dövlət Komitəsinin rəsmi səhifəsində yerləşdirilmiş link vasitəsilə elektron müraciət formasına yükləməlidirlər.

"Idea Leading to Victory" project competition
Taking into account the exceptional importance of new creative ideas in the formation of children's creative potential the State Committee for Family, Women and Children Affairs implements a project competition called "Idea Leading to Victory".
On December 8, 2022, in order to increase the social activity of children in different regions of our Republic, it is planned to hold the next project competition in Lankaran region with the participation of children from Astara, Jalilabad, Lerik, Masalli and Yardimli regions, as a continuation of the event organized in Baku.
In order to participate in the competition, children from the 14-18 age groups in the above-mentioned regions should upload their project to the electronic application form by November 30, 2022, through the link posted on the official page of the State Committee.