“Zəfərə Aparan İdeya” adlı layihə müsabiqəsi
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi yeni kreativ ideyaların uşaqların yaradıcı potensialının formalaşmasında müstəsna əhəmiyyətini nəzərə alaraq
“Zəfərə Aparan İdeya” adlı layihə müsabiqəsi həyata keçirir.
Bakı şəhərində təşkil edilən tədbirin davamı olaraq, Respublikamızın ayrı-ayrı regionlarında uşaqların ictimai fəallığının artırılması məqsədilə 8 dekabr 2022-ci il tarixində, Astara, Cəlilabad, Lerik, Masallı və Yardımlı rayonlarından olan uşaqların da iştirakı ilə Lənkəran rayonunda növbəti layihə müsabiqəsinin keçirilməsi nəzərdə tutulur.
Müsabiqədə iştirak etmək üçün yuxarıda qeyd edilən rayonlar üzrə 14-18 yaş qruplarından olan uşaqlar hazırladıqları layihəni 30 noyabr 2022-ci il tarixədək Dövlət Komitəsinin rəsmi səhifəsində yerləşdirilmiş link vasitəsilə elektron müraciət formasına yükləməlidirlər.

Конкурс «Идея, ведущая к победе»
Государственный Комитет по Проблемам Семьи, Женщин и Детей, проводит конкурс проектов «Идея, ведущая к победе», учитывая важность новых творческих идей в формировании творческого потенциала детей.
В продолжение мероприятия, организованного в Баку, в целях повышения социальной активности детей в различных регионах нашей Республики, 8 декабря 2022 года планируется проведение очередного конкурса проектов в Лянкяранском районе с участием детей из Астаринского, Джалилабадского, Лерикского, Масаллинского и Ярдымлинского районов.
Для участия в конкурсе, дети из возрастных групп 14-18 лет в вышеуказанных регионах должны до 30 ноября 2022 года загрузить свой проект по ссылке, размещенной на официальной странице Госкомитета.