20 Yanvar şəhidlərinin xatirəsi ehtiramla yad edilib
Milli iradəmizin zəfər çaldığı 20 Yanvar faciəsindən 33 il keçir. 1990-cı il yanvarın 19-dan 20-nə keçən gecə baş vermiş bu gün xalqımızın yaddaşında milli şüurun oyandığı şərəfli bir tarix kimi yaşayır. Hər il dövlət müstəqilliyimizin bərpası, azadlığımız naminə, Vətənin şərəf və ləyaqətini uca tutaraq, canlarından keçən şəhidlərimizin əziz xatirəsi ehtiramla yad edilir.
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin 11 Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzi fəaliyyət göstərdikləri rayonlarda 20 Yanvar faciəsinin ildönümü ilə əlaqədar anım tədbirləri keçiriblər.
UADM-lərin, müvafiq qurumların əməkdaşlarının, uşaq, yeniyetmə və gənclərin, şəhid və qazi ailələrinin iştirakı ilə bölgələrdə yerləşən Şəhidlər Xiyabanlarına ziyarətlər təşkil edilib, vətənpərvərlik mövzusunda görüşlər, məktəblilərin əl işlərindən ibarət rəsm sərgiləri keçirilib, mövzu ilə əlaqəli filmlər nümayiş etdirilib, şəhidlərimizin ailələri ziyarət edilib.

The memory of the martyrs of January 20 was honored
33 years have passed since the tragedy of January 20, when our national will triumphed. This day, which happened on the night of January 19-20, 1990, lives in the memory of our people as a glorious history that awakened national consciousness. Every year, the dear memory of our martyrs who died for the restoration of our state independence, for our freedom, and for the honor and dignity of the Motherland is commemorated with respect.
11 Child and Family Support Centers (CFSC) of the State Committee for Family, Women and Children Affairs held commemorative events in connection with the anniversary of the January 20 tragedy in their regions.
With the participation of CFSCs, employees of relevant institutions, children, teenagers and young people, families of martyrs and veterans, visits were organized to Martyrs' Alleys located in the regions, meetings on the topic of patriotism, art exhibitions of schoolchildren's handwork were held, films related to the topic were shown, and the families of our martyrs visited.