Dövlət Komitəsinin sədri Bahar Muradova Salyan rayonunda vətəndaşları qəbul edib
Mərkəzi icra hakimiyyəti orqanlarının rəhbərlərinin bölgələrdə vətəndaşların qəbulu cədvəlinə əsasən, 10 mart 2023-cü il tarixində Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Bahar Muradova Salyan rayon Heydər Əliyev Mərkəzində Salyan, Neftçala, Ağcabədi və Biləsuvar rayonlarından olan vətəndaşları qəbul edib.
Qəbuldan öncə Ümummilli Lider Heydər Əliyevin abidəsi ziyarət edilərək önünə gül dəstələri qoyulub, Ulu öndərin xatirəsi ehtiramla yad edilib.
Qəbulda vətəndaşların ərizə, müraciət və təkliflərinə baxılıb. Vətəndaşlar əlilliyi olan şəxsin mənzil və məişət probleminin həllinə köməklik göstərilməsi, işlə təmin olunma, şəhid ailələrində qadınların ictimai fəallığa cəlb olunması, sağlamlıq imkanları məhdud uşaqların reabilitasiyası, ailələr boşandıqdan sonra uşaqlarla ünsiyyətin bərpası və digər məsələlərlə bağlı müraciət ediblər.
Vətəndaşların Dövlət Komitəsinin səlahiyyət dairəsinə aid müraciətləri Komitənin müvafiq struktur bölmələrinin məsul şəxslərinin iştirakı ilə dinlənilib, müvafiq tədbirlərin görülməsi ilə bağlı tapşırıqlar verilib.

Председатель Государственного комитета Бахар Мурадова приняла жителей Сальянского района
Согласно графику приема граждан в регионах главами центральных органов исполнительной власти, 10 марта 2023 года председатель Государственного комитета по проблемам семьи, женщин и детей Бахар Мурадова приняла граждан из г. Сальян, г. Нефтчала, Агджабединский и Билясуварский районов в Центре Гейдара Алиева Сальянского района.
Перед приемом посетили памятник общенациональному лидеру Гейдару Алиеву, возложили перед ним цветы, почтили память великого лидера.
На приеме были рассмотрены заявления и обращения граждан. Граждане обратились за помощью в решении жилищно-бытовых проблем по инвалидности, трудоустройстве, привлечении женщин семей шехидов к общественной деятельности, реабилитации детей-инвалидов, психологическое восстановление детей после разводов в семьях и других вопросах .
Обращения граждан, относящиеся к компетенции Государственного комитета, были заслушаны с участием ответственных лиц соответствующих структурных подразделений Комитета, даны указания о принятии соответствующих мер.