Dövlət Komitəsinin sədri Bahar Muradova Salyan rayonunda vətəndaşları qəbul edib
Mərkəzi icra hakimiyyəti orqanlarının rəhbərlərinin bölgələrdə vətəndaşların qəbulu cədvəlinə əsasən, 10 mart 2023-cü il tarixində Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Bahar Muradova Salyan rayon Heydər Əliyev Mərkəzində Salyan, Neftçala, Ağcabədi və Biləsuvar rayonlarından olan vətəndaşları qəbul edib.
Qəbuldan öncə Ümummilli Lider Heydər Əliyevin abidəsi ziyarət edilərək önünə gül dəstələri qoyulub, Ulu öndərin xatirəsi ehtiramla yad edilib.
Qəbulda vətəndaşların ərizə, müraciət və təkliflərinə baxılıb. Vətəndaşlar əlilliyi olan şəxsin mənzil və məişət probleminin həllinə köməklik göstərilməsi, işlə təmin olunma, şəhid ailələrində qadınların ictimai fəallığa cəlb olunması, sağlamlıq imkanları məhdud uşaqların reabilitasiyası, ailələr boşandıqdan sonra uşaqlarla ünsiyyətin bərpası və digər məsələlərlə bağlı müraciət ediblər.
Vətəndaşların Dövlət Komitəsinin səlahiyyət dairəsinə aid müraciətləri Komitənin müvafiq struktur bölmələrinin məsul şəxslərinin iştirakı ilə dinlənilib, müvafiq tədbirlərin görülməsi ilə bağlı tapşırıqlar verilib.

Mrs. Bahar Muradova, the Chairperson of the State Committee received the citizens of Salyan district
10 March 2023
According to the schedule of the reception of citizens in the regions of the heads of the central executive authorities, Mrs. Bahar Muradova, the chairperson  of the State Committee on Family, Women and Children Affairs received citizens from the Salyan, Neftchala, Agjabedi and Bilasuvar districts at the Heydar Aliyev Center of the Salyan district on March 10, 2023.
Before the reception, the National Leader Heydar Aliyev's monument was visited, flowers were placed in front of it, and the memory of the great leader was honored.
Citizens' applications, appeals and suggestions were considered at the receptionCitizens applied for assistance in solving the housing and household problems of a person with a disability, providing employment, involvement of women in the families of martyrs in social activities, rehabilitation of children with disabilities, restoration of communication with children after family divorce and other issues.
Citizens' appeals related to the competence of the State Committee were heard with the participation of the responsible persons of the relevant structural divisions of the Committee, and instructions were given to take appropriate measures.