Dövlət Komitəsi növbəti könüllü qəbulunu davam etdirir
Gənclərin potensialından daha səmərəli istifadə etmək, cəmiyyətin bütün sahələrində onların fəal iştirakına şərait yaratmaq, peşə vərdişləri aşılamaq və təcrübi biliklərini artırmaq, gənclərin innovativ potensialını üzə çıxarmaq və ölkədə könüllülük hərəkatını inkişaf etdirmək məqsədilə Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi könüllü qəbulunu davam etdirir.
Könüllülər sırasına qoşulmaq istəyən gənclər 1 may 2023-cü il tarixinədək scfwca.gov.az saytında “Elanlar” bölməsinə daxil olaraq, “Könüllü anketi”-ni doldurub region@scfwca.gov.az elektron ünvanına göndərməklə qeydiyyatdan keçə bilərlər.
Seçimlərdə sosial iş, psixologiya, hüquq və jurnalistika fakültəsi tələbələrinə və məzunlarına üstünlük veriləcək.

Государственный комитет продолжает очередной набор волонтеров
Государственный комитет по проблемам семьи, женщин и детей продолжает принимать волонтеров в целях более эффективного использования потенциала молодежи, создания условий для ее активного участия во всех сферах жизни общества, привития профессиональных навыков и повышения практических знаний, раскрытия инновационного потенциала молодежи и развития волонтерского движения в стране.
Молодые люди, желающие пополнить ряды волонтеров, могут зарегистрироваться, войдя в раздел «Объявления» на сайте region@scfwca.gov.az заполнив «Волонтерскую форму» и отправив ее на электронный адрес scfwca.gov.az до 1 мая 2023 года.
Предпочтение будет отдаваться студентам и выпускникам факультетов социальной работы, психологии, права и журналистики.