Dövlət Komitəsinin sədri Bahar Muradova akademik Zərifə Əliyevanın anadan olmasının 100 illiyinə həsr olunmuş konfransla əlaqədar Naxçıvan şəhərinə səfər edib
18 aprel 2023
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Bahar Muradova akademik Zərifə Əliyevanın anadan olmasının 100 illiyinə həsr olunmuş konfransla əlaqədar Naxçıvan şəhərinə səfər edib.
Konfransdan öncə Ümummilli lider Heydər Əliyevin abidəsi önünə gül dəstələri qoyulub, əziz xatirəsi ehtiramla yad edilib. Daha sonra Heydər Əliyev Muzeyi ziyarət edilib. Ulu öndərin uşaqlıq və gənclik illərini, həyat və fəaliyyətini əks etdirən stendlərə baxış keçirilib.

Председатель Государственного Комитета Бахар Мурадова посетила город Нахчыван в связи с конференцией, посвященной 100-летию со дня рождения академика Зарифы Алиевой
18 апреля 2023
Председатель Государственного комитета по проблемам семьи, женщин и детей Бахар Мурадова посетила город Нахчыван в связи с конференцией, посвященной 100-летию со дня рождения академика Зарифы Алиевой.
Перед конференцией к памятнику общенациональному лидеру Гейдару Алиеву были возложены букеты цветов, и с уважением почтили его светлую память. Затем был посещен Музей Гейдара Алиева. Были осмотрены стенды, отражающие детские и юношеские годы, жизнь и деятельность Великого Лидера.