Dövlət Komitəsi tərəfindən şagird və müəllim heyətinin iştirakı ilə görüş keçirilib
18 aprel 2023-cü il tarixində Bakı Slavyan Universitetinin Məktəb Lisey Kompleksində  şagird  və müəllim heyətinin iştirakı ilə görüş keçirilib. “Reproduktiv sağlamlıq və ailə planlaşdırılması” mövzusunda keçirilən görüşdə Dövlət  Komitəsinin Ailə məsələləri şöbəsinin məsləhətçisi Nərgiz Sədrəddinbəyli çıxış edərək, əhalinin, xüsusilə də uşaq və gənclərin sağlamlığının qorunması istiqamətində qəbul edilən qanunlar, dövlət proqramları, həyata keçirilən tədbirlər barədə danışaraq,yeniyetmə və gənclərin sağlam nəsil kimi yetişməsində bu cür görüşlərin əhəmiyyətini vurğulayıb.
Tədbirdə Səhiyyə Nazirliyinin İctimai Səhiyyə İslahatlar Mərkəzinin həkim-metodisti Zümrüd Kazımova reproduktiv sağlamlığın əsas amilləri, erkən nikahların reproduktiv sağlamlığa mənfi təsiri, hamiləliyin süni yol ilə pozulmasının fəsadları haqqında məlumat verib.

Государственный Комитет провёл встречу с участием студентов и преподавательского состава
18 апреля 2023 года в школьно-лицейском комплексе Бакинского Славянского Университета состоялась встреча с участием студентов и преподавательского состава.
Представитель отдела по вопросам семьи Государственного Комитета, выступая на встрече под названием "Репродуктивное здоровье и планирование семьи", рассказала о принятых законах, государственных программах и мерах по охране здоровья населения, в частности детей и молодежи, подчеркнув важность таких встреч в воспитании подростков и молодежи.
На мероприятии также выступила представитель Центра реформ общественного здоровья при Министерстве здравоохранения, которая проинформировала об основных факторах репродуктивного здоровья, о негативном влиянии ранних браков на репродуктивное здоровье и о последствиях искусственного прерывания беременности.