Zərifə xanım Əliyevanın 92-ci ildönümünə həsr olunmuş intellektual yarışın regional seçim turları davam etdirilir
9 aprel 2015
Bu gün Zərifə xanım Əliyevanın 92-ci ildönümünə həsr olunmuş respublika üzrə intellektual yarışın Zəngilan rayonu Mədəniyyət Evində (Abşeron rayonu, Masazır qəsəbəsi, məcburi köçkünlər üçün salınmış yeni yaşayış massivi) Sumqayıt şəhəri, Zəngilan, Şuşa, Cəbrayıl, Qubadlı, Xocavənd, Laçın rayonlarını təmsil edən komandaların iştirakı ilə seçim mərhələsi keçirilmişdir. Seçim mərhələsində Zəngilan rayonunu təmsil edən komanda fərqlənərək 28 aprel 2015-ci il tarixində Bakı şəhərində (Bakı şəhəri rayonları da daxil olmaqla). Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi, Suraxanı rayon İcra Hakimiyyəti və Azərbaycan İntellektual Oyunlar Klubu ilə birgə təşkil ediləcək final yarışında iştirak hüququ əldə etmişdir.

Региональные отборочные туры для участия в интеллектуальной игре, посвященной 92-летнему юбилею Зарифы ханум Алиевой продолжаются
9 апреля 2015 года в Доме Культуры Зангиланского района (Апшеронский район, поселок Масазыр, новый жилой массив для вынужденных переселенцев) с участием команд из Сумгайыта, Зангилана, Шушы, Джабраила, Кубатлы, Ходжавенда и Лачина, прошли очередные отборочные туры на республиканские интеллектуальные игры, посвященные 92-летнему юбилею Зарифы ханум Алиевой. Отличившаяся на отборочном туре команда из Зангилана завоевала право участия в финальном туре (включительно с командами из Баку), который состоится 28 апреля 2015 года в Баку, организованный Государственным Комитетом по Проблемам Семьи, Женщин и Детей совместно с Исполнительной Властью Сураханского района г.Баку.