“Hüquqlarımızı tanıyaq” mövzusunda onlayn görüş keçiriləcək
20 may 2022-ci il tarixində saat 12:00-da Komitənin rəsmi facebook səhifəsi üzərindən “Hüquqlarımızı tanıyaq” mövzusunda onlayn görüş keçiriləcək.
Görüşdə mütəxəssis qismində Vəkillər Kollegiyasının üzvü, Hüquq və insan haqları institutunun doktorantı vəkil Banu Quliyeva çıxış edəcək.
Qeyd edək ki, görüşün məqsədi ailə hüquqlarında əksər məsələlərin, o cümlədən nikahın maddi və formal şərtləri, ailə daxili əmlak münasibətləri, nikaha xitam verilməsi, aliment öhdəlikləri, digər məsələləri tənzimləyən hüquq normaları ilə cəmiyyətin maariflənməsidir.

Состоится онлайн-встреча на тему «Признаем наши права»
20 мая 2022 года в 12:00 на официальной странице Комитета в Facebook состоится Онлайн-встреча на тему «Признаем наши права»
В качестве эксперта на встрече выступит член Коллегии адвокатов, докторант Института права человека, адвокат Бану Гулиева.
Следует отметить, что целью встречи является информирование общественности по большинству вопросов семейного права, в том числе по материальным и формальным условиям брака, семейно-имущественным отношениям, расторжению брака, алиментным обязательствам и другим правовым вопросам.