Göyçay rayonunda qadınların məşğulluğuna dəstək layihəsi
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi, Almaniya Beynəlxalq Əməkdaşlıq Təşkilatının (GİZ) dəstəyi ilə 2020-ci ilin sentyabr ayından başlayaraq Göyçay rayonunda qadınların məşğulluğuna və mikro sahibkarlıq fəaliyyətinə dəstək göstərilməsi və Qadın Resurs Mərkəzinin yaradılması layihəsini həyata keçirir.
Layihənin məqsədi kənd və rayon yerlərində yaşayan qadınların sahibkarlıq fəaliyyətinə qoşulması, onlar arasında mikro sahibkarlığın inkişafı, sahibkarlıq sahəsində bilik, bacarıqların və məşğulluğunun artırılması üçün iqtisadi imkanlarının genişləndirilməsidir.
Layihə çərçivəsində sentyabr-oktyabr ayları ərzində Göyçay Rayon İcra Hakimiyyətinin iştirakı ilə rayon və kənd qadınları ilə görüşlər keçirilmiş, həyat şəraiti ilə yaxından tanış olmuş və ehtiyacları müəyyənləşmişdir.
Seçim edərkən həssas qrupdan olan ailələrdən olan qadınlara üstünlük verilmişdir. Seçilmiş, məşğulluğuna dəstək göstəriləcək qadınlar üçün “Özünü təqdim etmə bacarıqları”, “Liderlik bacarıqlarının inkişaf etdirilməsi”, “Gender bərabərliyi və insan hüquqları”, “Erkən nikah və məişət zorakılığı”, “Maliyyə savadlılığı”, “Ailə büdcəsinin idarə olunması”, “Biznesin təşkili və idarə olunması” mövzularında təlimlər keçirilmişdir.  Təlimlərdə 30-a yaxın qadın və qız iştirak etmişdir. Cari ilin dekabr ayında qadınlar qeyri-pul şəklində mal material ilə təmin ediləcəklər.

Project to support women's employment in Goychay region
The State Committee for Family, Women and Children Affairs, with the support of the German Organization for International Cooperation (GIZ), has been implementing a project to support women's employment and micro-entrepreneurship in Goychay since September 2020 and establish a Women's Resource Center.
The aim of the project is to involve women living in rural and district areas in entrepreneurship, develop micro-entrepreneurship among them,  expand economic opportunities  for increasing knowledge, skills and employment.
Within the framework of the project, several meetings were held for the women of Goychay  district with the participation of the Goychay District Executive Power in September-October.
Preference was given to women from vulnerable families. Self-presentation skills”, “Leadership development”, “Gender equality and human rights”, “Early marriage and domestic violence”, “Financial literacy”, “Family budget management”, “ Business organization and management” trainings were held for 30 women and girls.