Göyçayda Qadın Resurs Mərkəzi fəaliyyətə başlayıb
15 mart 2021-ci il tarixində Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi, Göyçay Rayon İcra Hakimiyyəti və Almaniya Beynəlxalq Əməkdaşlıq Təşkilatının (GİZ) nümayəndələrinin iştirakı ilə Göyçay rayon Heydər Əliyev Mərkəzində Qadın Resurs Mərkəzinin açılış mərasimi keçirilib.
Qeyd edək ki, Mərkəz Dövlət Komitəsi və GİZ-in dəstəyi ilə 2020-ci ilin sentyabr ayından etibarən həyata keçirilən “Göyçay rayonunda qadınların məşğulluğuna və mikro-sahibkarlıq fəaliyyətinə dəstək göstərilməsi və Qadın Resurs Mərkəzinin yaradılması” layihəsi çərçivəsində yaradılıb.
Dövlət Komitəsinin sədri Bahar Muradova, Göyçay Rayon İcra Hakimiyyəti başçısı Mehdi Səlimzadə, GİZ Azərbaycan üzrə direktoru Karin Hoerhan Mərkəzin açılışını həyata keçirərək tədbir iştirakçılarını təbrik ediblər.
Görüş zamanı layihədən bəhrələnən Aysel Fətullayeva, Nərgiz Səmədova və Aynur Əsgərova onlara göstərilən dəstək sayəsində əldə etdikləri uğurlardan, gələcəkdə bizneslərini inkişaf etdirə biləcəklərindən və bu nəticələrin başqa qadınların da fəaliyyətinə stimul olacağından bəhs ediblər.
Açılış tədbirinin sonunda layihə çərçivəsində yaradılmış sahibkarlıq subyektlərinə baxış keçirilib.
Bundan əlavə, tədbir iştirakçıları Şəhidlər Xiyabanını ziyarət edərək Vətən uğrunda şəhid olan oğullarımızın əziz xatirəsini yad ediblər və Komitənin 2021-ci il üçün iş planına əsasən Göyçay rayonundan olan 162 ailəyə (şəhid, qazi, aztəminatlı ailələrə və tənha qadınlara) bayram sovqatları çatdırılıb.

On 15 March   2021, the opening ceremony of the Women's Resource Center was held at the Heydar Aliyev Center in Goychay region with the participation of representatives of the State Committee of Family, Women and Children Affairs, the Goychay Region Executive Power and the German International Cooperation Agency (GIZ).
It should be noted that the Center was created within the framework of the project "Support for the employment of women and micro-entrepreneurship in Goychay region and the creation of a resource center for women", which was implemented in September 2020 with the support of the State Committee and GIZ.
Chairperson of the State Committee Bahar Muradova, head of the Goychay region executive power Mehdi Salimzadeh, GIZ director for Azerbaijan Karin Khurgan congratulated the participants on the opening of the Center.
During the meeting, Aysel Fatullaeva, Nargiz Samadova and Ainur Askerova, who benefited from the project, talked about their successes thanks to their support, and that they can develop their business in the future.
In addition, the participants visited the Martyrs' Alley to honor the memory of our sons who died for their Motherland. Also, according to the work plan of the Committee for 2021, 162 families (martyrs, veterans, low-income families and single women) from Goychay region were presented with holiday gifts.