Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzləri (UADM) sağlam həyat tərzinin təbliği istiqamətində maarifləndirmə tədbirləri keçirir
24 iyun 2022
İnsanların sağlamlığının qorunması prioritet məsələlərdən biri kimi daim ölkəmizdə diqqət mərkəzində saxlanılır. Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi tərəfindən mütəmadi olaraq aidiyyəti dövlət orqanları, qeyri-hökumət təşkilatlarının dəstəyi ilə sağlam həyat tərzinin təbliği, narkotik və psixotrop maddələrin zərərləri haqqında məlumatlılığın artırılması məqsədilə geniş maarifləndirmə işləri aparılır.
Bu baxımdan Dövlət Komitəsinin Ağdam, Şüvəlan, Saatlı, Sabirabad, Hacıqabul, Qəbələ, İsmayıllı, Göygöl, Goranboy, Zərdab, Zaqatala Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzlərinin fəaliyyət göstərdiyi rayonlarda, o cümlədən kənd və qəsəbələrdə sakinlər arasında, təhsil müəssisələrində keçirilən silsilə tədbirlərdə rayon icra hakimiyyətlərinin nümayəndələri, hüquq-mühafizə orqanlarının əməkdaşları, məktəblərin müəllim-şagird kollektivləri, valideynlər, gənclər, könüllülər iştirak ediblər.
Maarifləndirmə tədbirləri zamanı narkomaniyanın dünyanı narahat edən əsas problemlərdən biri olduğu iştirakçıların diqqətinə çatdırılıb, narkotik maddələrin sağlamlığına vurduğu zərərlər barədə təqdimatlar və video çarxlar əsasında ətraflı məlumat verilib.
Tədbirdə yeniyetmə və gənclərə asudə vaxtlarını səmərəli keçirmək, idman, incəsənət və ictimai faydalı əməklə məşğul olmaq tövsiyə edilib.

Центры поддержки детей и семьи (UADM) проводят информационно-просветительские мероприятия по пропаганде здорового образа жизни
24 июня 2022
Охрана здоровья человека всегда находится в центре внимания в нашей стране как один из приоритетных вопросов. Государственный комитет по проблемам семьи, женщин и детей при поддержке соответствующих государственных органов и общественных организаций регулярно проводит широкие просветительские мероприятия по пропаганде здорового образа жизни и повышению осведомленности о вреде наркотиков и психотропных веществ.
В связи с эти, были проведены ряд просветительских мероприятий в Агдамском, Шувеланском, Саатлинском, Сабирабадском, Гаджигабульском, Габалинском, Исмаиллинском, Гёйгёльском, Геранбойском, Зардабском, Загатальском центрах поддержки детей и семьи, а также среди жителей сел и поселков, также приняли участие  представители правоохранительных органов, учителя и учащиеся школ, родители, молодежь и волонтеры.
В ходе мероприятия участникам была доведена информация о том, что наркомания является одной из главных проблем мира, а также предоставлена ​​подробная информация на основе презентаций и видеороликов о вреде, наносимом наркотиками здоровью.
Мероприятие рекомендовало подросткам и молодежи эффективно проводить досуг, заниматься спортом, искусством и общественной работой.