Yay aylarında uşaqların asudə vaxtının səmərəli təşkili məqsədilə tədbirlər davam etdirilir
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi tərəfindən “Uşaqlara dair Strategiyanın həyata keçirilməsi üzrə 2020-2025-ci illər üçün Fəaliyyət Planı”nın icrası istiqamətində uşaqların yay aylarında asudə vaxtının səmərəli təşkili məqsədilə Komitənin Ağdam, Göygöl, Şüvəlan Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzlərinin (UADM) təşkilatçılığı ilə qazi və şəhid övladları, mərkəzlərin fəaliyyətlərindən bəhrələnən aztəminatlı ailələrdən olan və xüsusi qayğıya ehtiyacı olan uşaqlar üçün əyləncəli oyunlar təşkil edilmiş, uşaqlar kulinariya sahəsində bacarıq və istedadlarını nümayiş etdirmişlər
Hər yaş dövründə uşaqların asudə vaxtlarının məqsədyönlü, planlı, mütəşəkkil təşkil olunmasının xüsusi əhəmiyyəti vardır. Uşaqların asudə vaxtlarının səmərəli təşkili onların yaradıcı bacarıqlarının inkişafı və sağlam böyümələri üçün əlverişli mühit yaradır.

Продолжаются мероприятия по эффективной организации досуга детей в летние месяцы
В целях эффективной организации досуга детей в летние месяцы, в соответствии с реализацией Государственным комитетом по делам семьи, женщин и детей «Плана мероприятий по реализации Детской стратегии на 2020-2025 годы», Агдамского , Гёйгёль, Шувелан Центры поддержки детей и семьи (ЦДС) Комитета организовали развлекательные игры для детей ветеранов и шехидов, детей из малообеспеченных семей. Дети продемонстрировали свои умения и таланты и в кулинарии.
Целенаправленная и планомерная организация досуга детей в любом возрасте имеет особое значение. Эффективная организация досуга детей создает благоприятную среду для развития их творческих способностей.